Lek na nadciśnienie a erekcja

Zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji pojawiają się najczęściej u dojrzałych mężczyzn. Po części odpowiada za nie natura, czyli zmniejszenie produkcji męskiego hormonu płciowego – testosteronu. Dużo większy udział w tego typu problemach ma niekorzystny dla zdrowia tryb życia i styl odżywiania. Erekcja słabnie, ponieważ słabnie układ sercowo naczyniowy. Skutek jest taki, że podczas stosunku płciowego ukrwienie prącia jest słabsze. Owo ukrwienie stanowi istotę erekcji. Członek robi się duży, sztywny, sterczący i twardy, ponieważ w ułamki sekund usytuowane w prąciu ciała jamiste wypełniają się krwią i rozkurczają. Zaburzenia erekcji to aktualnie bardzo powszechny problem Narzekają na nie panowie w coraz młodszym wieku. Zaburzenia te można doraźnie eliminować dostępnymi na rynku medykamentami. Wszystkie one zawierają aktywne składniki chemiczne, które usprawniają ukrwienie penisa w trakcie stosunku.

Zaburzenia erekcji po lekach

Przyczyn zaburzeń erekcji jest bardzo wiele. Jedną z nich są przyjmowane leki. Erekcja może być zaburzona w efekcie długotrwałego przyjmowania leków przeciwdepresyjnych, leków obniżających poziom złego cholesterolu, a także leków obniżających ciśnienie krwi. Właśnie dlatego, jednym z kluczowych pytań w wywiadzie z pacjentem z zaburzeniami erekcji jest pytanie o przyjmowane lekarstwa. Jeśli lekarz stwierdzi, że skutkiem ubocznym jakiegoś leku jest słabsza erekcja, zmienia jego dawkowanie lub zaleca inny lek. Każdą sytuację rozpatruje się indywidualnie i wybiera to, co dla pacjenta lepsze i bezpieczniejsze. W żadnym razie nie można samodzielnie odstawiać leków, nawet jeśli wydaje się, że to one osłabiły erekcję.

Lek na nadciśnienie a erekcja

Nadciśnienie to bardzo poważne schorzenie. Nie wolno go lekceważyć i zaniedbywać. Fakty są takie, że wszystkie dostępne na rynku leki mają skutki uboczne. Skutkiem ubocznych niektórych leków eliminujących nadciśnienie są zaburzenia erekcji. Trudno wyjaśnić dlaczego tak się dzieje, bo sfera seksualna jest jeszcze nie do końca poznana. Wiadomo, że część pacjentów nie zgłasza, że pod wpływem przyjmowanego leku mają gorszą erekcję. Nie robią tego ze wstydu i z przekonania, że słaba erekcja lub jej brak to mały problem w porównaniu z nadciśnieniem krwi.

Więcej informacji na https://www.aptekakamagra.pl/