Leczenie zęba pod mikroskopem – nowoczesna metoda

Leczenie zęba pod mikroskopem Kraków to bardzo nowoczesna metoda lecznicza, co prawda nieco droższa od innych, za to bardzo skuteczna. Dzięki mikroskopowi poszczególne zabiegi można wykonać dużo dokładniej i precyzyjniej, chodzi tutaj np. o resekcję wierzchołków w korzeniu zęba, ale też zlokalizowanie złamanych fragmentów zęba. Wykonanie takich zadań bez mikroskopu byłoby niemożliwie i wiązałoby się z dość dużym ryzykiem dla pacjentów, dlatego też mikroskopy w stomatologii są jak najbardziej potrzebne.

Skuteczniejsze leczenie próchnicy

Praca z mikroskopem przydaje się także podczas leczenia próchnicy, a więc w stomatologii zachowawczej. W ten sposób oczyszcza się bardzo dokładnie ząb z wszelkich zanieczyszczeń, doprowadza go do naturalnego stanu i diagnozuje się ewentualne ubytki lub też niedoskonałości. Leczenie zęba pod mikroskopem Kraków jest bezpieczną metodą, która polecana jest zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Można w ten sposób oczekiwać dużo lepszych efektów leczenia.

Bezbolesne zabiegi

Zabiegi z wykorzystaniem mikroskopu są całkowicie bezbolesne, więc na pewno warto się na nie decydować, do czego namawia wielu stomatologów na całym świecie. Przy okazji wykonywane są one dużo sprawniej. Wykonywane są one najczęściej w znieczuleniu miejscowym, można mieć pewność, że próchnica nie będzie po ich przeprowadzeniu dokuczała pacjentowi, a wszelkie zmiany w zębach zostaną wyeliminowane. Pod mikroskopem wykonuje się najczęściej kanałowe leczenie zęba, tak aby po drodze nie przydarzyły się żadne niedogodności.